BCH në BTC - Bitcoin Cash në Bitcoin konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Bitcoin Cash to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bitcoin. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 19.08.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Bitcoin Cash monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bitcoin ose Bitcoin për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Bitcoin Cash to Bitcoin kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 19.08.2019 06:15
1 BCH
=
0,03069 BTC (₿)
1 BCH = 0,030693 BTC
32,580432 BTC = 1 BCH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Bitcoin Cash në Bitcoin?

Bitcoin Cash kurs në Bitcoin = 0,03
Ethereum53,397 ETH
gurgullimë37.497,772 XRP
Litecoin137,698 LTC
NUK187.215,218 XEM
EOS2.852,055 EOS
NEO1.065,588 NEO
IOTA42.311,119 MIOTA
DASH110,950 DASH
monedhë122,778 XMR

Konvertimi BCH në Bitcoin

Ju keni zgjedhur monedhën burimore BCH dhe monedhën e synuar Bitcoin me një shumë 1 BCH. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.1094471.2150960.7532670.00940110,416.666667
EUR0.90135011.0952270.6789570.0084739,389.062500
GBP0.8229800.91305310.6199240.0077378,572.708333
CAD1.3275501.4728461.61310110.01248013,828.645833
JPY106.375040118.017463129.25592480.12883911,108,073.333333
BTC0.0000960.0001070.0001170.0000720.0000011

Çfarë është një cryptocurrency?

Cryptocurrencies janë mjete digjitale të pagesës që veprojnë si një medium shkëmbimi nën parimet e kriptografisë për të siguruar transaksione dhe kontrollin e prodhimit të monedhës.

Monedha dixhitale, monedha alternative dhe monedha virtuale janë kushte alternative për kriptocuren.

Deri më sot, janë krijuar qindra kriptoporte - të ashtuquajturat Altcoins -.

Bitcoin dhe derivatet e tij përdorin kontrollin e decentralizuar në krahasim me sistemet e centralizuara të parasë elektronike / bankave qendrore.

Kontrolli i decentralizuar i referohet përdorimit të bazës së të dhënave të transaksionit blockchain në rolin e një libri të shpërndarë.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Bitcoin Cash në Bitcoin = 0,03.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.