CDF në GBP - Franc kongolez në Sterling Pound Britanik konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc kongolez to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Sterling Pound Britanik. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 09.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc kongolez monedhën e parazgjedhur. Kliko në Sterling Pound Britanik ose Sterling Pound Britanik për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc kongolez to Sterling Pound Britanik kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 09.07.2020 07:11
1 CDF
=
0,00041 GBP (£)
1 CDF = 0,000413 GBP
2.422,416069 CDF = 1 GBP

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc kongolez në Sterling Pound Britanik?

Franc kongolez kurs në Sterling Pound Britanik = 0,00

Konvertimi CDF në Sterling Pound Britanik

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CDF dhe monedhën e synuar Sterling Pound Britanik me një shumë 1 CDF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCDF
USD11.134011.258610.736130.009320.00052
EUR0.8818311.109870.649140.008220.00046
GBP0.794530.9010110.584880.007400.00041
CAD1.358451.540501.7097510.012660.00071
JPY107.30896121.68963135.0596778.9936810.05572
CDF1,926.000262,184.107122,424.074941,417.7925317.948181

Vendet që paguajnë me Franc kongolez (CDF)

Vendet që paguajnë me Sterling Pound Britanik (GBP)

nga CDF to GBP kalkulator i kursit të këmbimit

Franc kongolez është monedha në Republika Demokratike e Kongos. Sterling Pound Britanik është monedha në Mbretëria e Bashkuar. Simbol për CDF është . Simbol për GBP është £. Kursit të këmbimit për Franc kongolez u ndryshua së fundmi në Juli 09, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Sterling Pound Britanik është përditësuar të fundit në Juli 09, 2020. CDF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. GBP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc kongolez në Sterling Pound Britanik = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.