CUP në USD - Peso kubane në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Peso kubane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Peso kubane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Peso kubane to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.01.2021 04:57
1 CUP (₱)
=
0,03774 USD ($)
1 CUP = 0,037736 USD
26,500034 CUP = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Peso kubane në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Peso kubane kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,04

Konvertimi CUP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CUP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 CUP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCUP
USD11.214321.367230.784900.009640.03774
EUR0.8235011.125920.646370.007940.03108
GBP0.731410.8881610.574080.007050.02760
CAD1.274051.547111.7419210.012290.04808
JPY103.70395125.93027141.7873281.3970813.91336
CUP26.5000032.1796036.2316420.799810.255541

Vendet që paguajnë me Peso kubane (CUP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga CUP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Peso kubane është monedha në Kubë. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për CUP është ₱. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Peso kubane u ndryshua së fundmi në Januar 27, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Januar 27, 2021. CUP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Peso kubane në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,04.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.