ETH në BTC - Ethereum në Bitcoin konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Ethereum to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Bitcoin. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 17.08.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Ethereum monedhën e parazgjedhur. Kliko në Bitcoin ose Bitcoin për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Ethereum to Bitcoin kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 17.08.2019 05:55
1 ETH
=
0,01787 BTC (₿)
1 ETH = 0,017866 BTC
55,973522 BTC = 1 ETH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Ethereum në Bitcoin?

Ethereum kurs në Bitcoin = 0,02
gurgullimë38.966,348 XRP
Bitcoin Cash33,319 BCH
Litecoin140,028 LTC
NUK192.610,920 XEM
Lumens yjor149.935,341 XLM
EOS2.886,217 EOS
IOTA42.540,679 MIOTA
DASH110,884 DASH
monedhë124,163 XMR

Konvertimi ETH në Bitcoin

Ju keni zgjedhur monedhën burimore ETH dhe monedhën e synuar Bitcoin me një shumë 1 ETH. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.1092501.2147640.7527570.00940710,309.278351
EUR0.90151011.0951220.6786180.0084819,293.917526
GBP0.8232050.91314010.6196730.0077448,486.649485
CAD1.3284501.4735831.61375410.01249713,695.360825
JPY106.301942117.915433129.13179880.01952811,095,896.309278
BTC0.0000970.0001080.0001180.0000730.0000011

Çfarë është një cryptocurrency?

Cryptocurrencies janë mjete digjitale të pagesës që veprojnë si një medium shkëmbimi nën parimet e kriptografisë për të siguruar transaksione dhe kontrollin e prodhimit të monedhës.

Monedha dixhitale, monedha alternative dhe monedha virtuale janë kushte alternative për kriptocuren.

Deri më sot, janë krijuar qindra kriptoporte - të ashtuquajturat Altcoins -.

Bitcoin dhe derivatet e tij përdorin kontrollin e decentralizuar në krahasim me sistemet e centralizuara të parasë elektronike / bankave qendrore.

Kontrolli i decentralizuar i referohet përdorimit të bazës së të dhënave të transaksionit blockchain në rolin e një libri të shpërndarë.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Ethereum në Bitcoin = 0,02.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.