KES në USD - Kenyan Shilling në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Kenyan Shilling to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Kenyan Shilling monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Kenyan Shilling to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.09.2020 03:28
1 KES (KSh)
=
0,00922 USD ($)
1 KES = 0,009216 USD
108,502824 KES = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Kenyan Shilling në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Kenyan Shilling kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi KES në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore KES dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 KES. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKES
USD11.161821.270180.747800.009470.00922
EUR0.8607211.093260.643650.008150.00793
GBP0.787290.9146910.588740.007450.00726
CAD1.337251.553651.6985510.012660.01232
JPY105.60597122.69564134.1385978.9725010.97323
KES108.51027126.06991137.8275781.144341.027501

Vendet që paguajnë me Kenyan Shilling (KES)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga KES to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Kenyan Shilling është monedha në Kenya. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për KES është KSh. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Kenyan Shilling u ndryshua së fundmi në September 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 26, 2020. KES faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Kenyan Shilling në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.