PKR në USD - Rupia pakistaneze në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rupia pakistaneze to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.09.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rupia pakistaneze monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rupia pakistaneze to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.09.2020 16:51
1 PKR (₨)
=
0,00604 USD ($)
1 PKR = 0,006039 USD
165,590055 PKR = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rupia pakistaneze në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Rupia pakistaneze kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi PKR në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore PKR dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 PKR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYPKR
USD11.163151.274500.746960.009470.00603
EUR0.8597311.095730.642180.008140.00519
GBP0.784620.9126310.586080.007430.00474
CAD1.338771.557191.7062510.012680.00808
JPY105.59104122.81827134.5756878.8719810.63723
PKR165.70370192.73834211.18921123.773561.569301

Vendet që paguajnë me Rupia pakistaneze (PKR)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga PKR to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Rupia pakistaneze është monedha në Pakistan. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për PKR është ₨. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Rupia pakistaneze u ndryshua së fundmi në September 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 28, 2020. PKR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rupia pakistaneze në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.