10 RUB në USD - Rubla ruse në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rubla ruse to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 28.11.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rubla ruse monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rubla ruse to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 28.11.2020 19:23
10 RUB (₽)
=
0,13160 USD ($)
1 RUB = 0,013160 USD
75,986687 RUB = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rubla ruse në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Rubla ruse kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi RUB në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore RUB dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 10 RUB. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYRUB
USD11.195841.331870.770150.009610.01316
EUR0.8362411.113750.644030.008040.01100
GBP0.750830.8978610.578250.007220.00988
CAD1.298451.552731.7293610.012480.01709
JPY104.03104124.40407138.5556480.1197111.36888
RUB75.9970190.87997101.2180158.529250.730521

Vendet që paguajnë me Rubla ruse (RUB)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga RUB to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Rubla ruse është monedha në Rusi. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për RUB është ₽. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Rubla ruse u ndryshua së fundmi në November 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në November 28, 2020. RUB faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rubla ruse në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.