Monday 15 April 2024

AZN до USD - Азербејџански Манат до САД долар валута конвертор

Нашиот Азербејџански Манат до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 15.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Азербејџански Манат. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Азербејџански Манат до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Азербејџански Манат до САД долар?

Amount
From
To

1 Азербејџански Манат =

0,589 САД долар

1 AZN = 0,589 USD

1 USD = 1,70 AZN

Азербејџански Манат до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 15 април 2024 13:30:14 CEST

Азербејџански Манат курсот до САД долар = 0,589

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија AZN во САД долар

Ја избравте изворната валута AZN и целната валута САД долар со количина 1 AZN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај Азербејџански Манат (AZN) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај AZN (Азербејџански Манат) до USD (САД долар) ✅ AZN до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Азербејџански Манат (AZN) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Азербејџански Манат ( AZN ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Азербејџански Манат во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 AZN до USD Промени Промени %
April 15, 2024 понеделник 1 AZN = 0.589301 USD - -
April 14, 2024 недела 1 AZN = 0.586865 USD -0.002436 USD -0.413371 %
April 13, 2024 сабота 1 AZN = 0.586865 USD - -
April 12, 2024 петок 1 AZN = 0.588704 USD +0.001839 USD +0.313360 %
April 11, 2024 четврток 1 AZN = 0.590153 USD +0.001449 USD +0.246134 %
April 10, 2024 среда 1 AZN = 0.588497 USD -0.001656 USD -0.280605 %
April 9, 2024 вторник 1 AZN = 0.588148 USD -0.000349 USD -0.059304 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAZN
USD11.06431.24640.72770.00650.5885
EUR0.939611.17110.68380.00610.5529
GBP0.80230.853910.58390.00520.4722
CAD1.37411.46251.712710.00890.8087
JPY154.2606164.1856192.2754112.2626190.7857
AZN1.69921.80852.11791.23660.01101

Земјите кои плаќаат со Азербејџански Манат (AZN)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Азербејџански Манат во други светски валути


AZN до USD калкулатор на девизниот курс

На Азербејџански Манат е валута во Азербејџан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за AZN е ₼. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Азербејџански Манат беше последно ажурирана на April 15, 2024. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 15, 2024. Факторот на конверзија AZN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Азербејџански Манат до САД долар = 0,589.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.