CHF до JPY - Швајцарскиот франк до Јапонски јен валута конвертор

Нашиот Швајцарскиот франк до Јапонски јен конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Швајцарскиот франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јапонски јен или Јапонски јен за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Швајцарскиот франк до Јапонски јен калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.01.2021 02:04
1 CHF (CHF)
=
116,75400 JPY (¥)
1 CHF = 116,754000 JPY
0,008565 CHF = 1 JPY

Кој е тековниот курс за Швајцарскиот франк до Јапонски јен?

Швајцарскиот франк курсот до Јапонски јен = 116,75

Конверзија CHF во Јапонски јен

Ја избравте изворната валута CHF и целната валута Јапонски јен со количина 1 CHF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.209871.360080.789550.009631.12401
EUR0.8265411.124160.652590.007960.92903
GBP0.735250.8895610.580510.007080.82643
CAD1.266551.532361.7226110.012201.42361
JPY103.79650125.58029141.1717181.952151116.66789
CHF0.889681.076391.210030.702440.008571

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

CHF до JPY калкулатор на девизниот курс

На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. На Јапонски јен е валута во Јапонија. Симболот за CHF е CHF. Симболот за JPY е ¥. Стапката на размена за Швајцарскиот франк беше последно ажурирана на Januar 16, 2021. Девизниот курс за Јапонски јен беше последен пат ажуриран на Januar 16, 2021. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Швајцарскиот франк до Јапонски јен = 116,75.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.