500 CNY до AUD - Кинески Јуан до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Кинески Јуан до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Кинески Јуан. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Кинески Јуан до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 08:36
500 CNY (¥)
=
0,00000 AUD ($)
1 CNY = AUD
inf CNY = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Кинески Јуан до Австралискиот долар?

Кинески Јуан курсот до Австралискиот долар =

Конверзија CNY во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута CNY и целната валута Австралискиот долар со количина 500 CNY. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCNY
USD11.213971.412000.826480.009180.783500.15566
EUR0.8237511.163130.680810.007570.645400.12823
GBP0.708220.8597510.585330.006500.554890.11024
CAD1.209951.468841.7084510.011110.948000.18835
JPY108.88702132.18535153.7485489.99299185.3129916.94976
AUD1.276321.549421.802171.054860.0117210.19868
CNY6.424107.798659.070845.309400.059005.033291

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

CNY до AUD калкулатор на девизниот курс

На Кинески Јуан е валута во Кина. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за CNY е ¥. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Кинески Јуан беше последно ажурирана на Mai 12, 2021. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Mai 12, 2021. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Кинески Јуан до Австралискиот долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.