GHS до USD - Гана Cedi до САД долар валута конвертор

Нашиот Гана Cedi до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Гана Cedi. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Гана Cedi до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.09.2020 23:56
1 GHS (GH¢)
=
0,17265 USD ($)
1 GHS = 0,172649 USD
5,792098 GHS = 1 USD

Кој е тековниот курс за Гана Cedi до САД долар?

Гана Cedi курсот до САД долар = 0,17

Конверзија GHS во САД долар

Ја избравте изворната валута GHS и целната валута САД долар со количина 1 GHS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGHS
USD11.173111.284930.746990.009460.17271
EUR0.8524411.095320.636760.008070.14722
GBP0.778260.9129810.581350.007360.13441
CAD1.338701.570451.7201410.012670.23120
JPY105.68697123.98244135.7999278.94723118.25272
GHS5.790206.792557.439984.325230.054791

Земјите кои плаќаат со Гана Cedi (GHS)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

GHS до USD калкулатор на девизниот курс

На Гана Cedi е валута во Гана. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за GHS е GH¢. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Гана Cedi беше последно ажурирана на September 30, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 30, 2020. Факторот на конверзија GHS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Гана Cedi до САД долар = 0,17.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.