Sunday 14 April 2024

GYD до USD - Гвајана долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Гвајана долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 14.04.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Гвајана долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Гвајана долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Гвајана долар до САД долар?

Amount
From
To

1 Гвајана долар =

0,00479 САД долар

1 GYD = 0,00479 USD

1 USD = 208,89 GYD

Гвајана долар до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 14 април 2024 13:25:09 CEST

Гвајана долар курсот до САД долар = 0,00479

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија GYD во САД долар

Ја избравте изворната валута GYD и целната валута САД долар со количина 1 GYD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај Гвајана долар (GYD) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај GYD (Гвајана долар) до USD (САД долар) ✅ GYD до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Гвајана долар (GYD) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Гвајана долар ( GYD ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Гвајана долар во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 GYD до USD Промени Промени %
April 14, 2024 недела 1 GYD = 0.004787 USD - -
April 13, 2024 сабота 1 GYD = 0.004778 USD -0.000009 USD -0.188009 %
April 12, 2024 петок 1 GYD = 0.004774 USD -0.000004 USD -0.083717 %
April 11, 2024 четврток 1 GYD = 0.004722 USD -0.000052 USD -1.089233 %
April 10, 2024 среда 1 GYD = 0.00477 USD +0.00005 USD +1.01652 %
April 9, 2024 вторник 1 GYD = 0.004791 USD +0.000021 USD +0.440252 %
April 8, 2024 понеделник 1 GYD = 0.004773 USD -0.000018 USD -0.375704 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYGYD
USD11.06711.24570.72590.00650.0048
EUR0.937211.16740.68030.00610.0045
GBP0.80280.856610.58270.00520.0038
CAD1.37761.46991.716010.00900.0066
JPY153.2750163.5544190.9346111.266410.7338
GYD208.8920222.9014260.2166151.64021.36291

Земјите кои плаќаат со Гвајана долар (GYD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Гвајана долар во други светски валути


GYD до USD калкулатор на девизниот курс

На Гвајана долар е валута во Гвајана. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за GYD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Гвајана долар беше последно ажурирана на April 14, 2024. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 14, 2024. Факторот на конверзија GYD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Гвајана долар до САД долар = 0,00479.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.