10 INR до SGD - Индиски рупија до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Индиски рупија до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 03.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Индиски рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Индиски рупија до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 03.03.2021 15:59
10 INR (₹)
=
0,18157 SGD ($)
1 INR = 0,018157 SGD
55,074874 INR = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Индиски рупија до Сингапурски долар?

Индиски рупија курсот до Сингапурски долар = 0,02

Конверзија INR во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута INR и целната валута Сингапурски долар со количина 10 INR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINRSGD
USD11.203291.390720.789620.009360.013620.75164
EUR0.8310611.155770.656220.007780.011320.62466
GBP0.719050.8652310.567780.006730.009790.54047
CAD1.266431.523881.7612510.011850.017240.95190
JPY106.85097128.57268148.6001984.3721311.4549580.31371
INR73.4397088.36924102.1343457.989770.68731155.20038
SGD1.330421.600881.850251.050530.012450.018121

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

INR до SGD калкулатор на девизниот курс

На Индиски рупија е валута во Индија. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за INR е ₹. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Индиски рупија беше последно ажурирана на März 03, 2021. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на März 03, 2021. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Индиски рупија до Сингапурски долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.