Tuesday 28 March 2023

JMD до USD - Јамајкански долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Јамајкански долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.03.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јамајкански долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јамајкански долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.03.2023 00:49
1 JMD (J$)
=
0,00661 USD ($)
1 JMD = 0,006613 USD
151,215122 JMD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Јамајкански долар до САД долар?

Јамајкански долар курсот до САД долар = 0,01

Конверзија JMD во САД долар

Ја избравте изворната валута JMD и целната валута САД долар со количина 1 JMD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYJMD
USD11.078781.228430.730650.007600.00661
EUR0.9269711.138710.677290.007050.00613
GBP0.814050.8781810.594790.006190.00538
CAD1.368641.476471.6812710.010400.00905
JPY131.55150141.91559161.6012596.1184110.87003
JMD151.20262163.11490185.74120110.476551.149381

Земјите кои плаќаат со Јамајкански долар (JMD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Јамајкански долар во други светски валути


JMD до USD калкулатор на девизниот курс

На Јамајкански долар е валута во Јамајка. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за JMD е J$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Јамајкански долар беше последно ажурирана на März 28, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 28, 2023. Факторот на конверзија JMD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јамајкански долар до САД долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.