JMD në USD - Dollar xhamajkanik në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Dollar xhamajkanik to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.10.2019. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Dollar xhamajkanik monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Dollar xhamajkanik to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 23.10.2019 20:15
1 JMD (J$)
=
0,00739 USD ($)
1 JMD = 0,007394 USD
135,239855 JMD = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Dollar xhamajkanik në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Dollar xhamajkanik kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi JMD në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore JMD dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 JMD. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYJMD
USD11.113841.295080.763610.009210.00725
EUR0.8978011.162720.685570.008270.00651
GBP0.772160.8600610.589620.007110.00559
CAD1.309571.458651.6959910.012060.00949
JPY108.57398120.93377140.6116482.9081110.78670
JMD138.01138153.72226178.73533105.386791.271131

Vendet që paguajnë me Dollar xhamajkanik (JMD)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga JMD to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Dollar xhamajkanik është monedha në Xhamaika. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për JMD është J$. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Dollar xhamajkanik u ndryshua së fundmi në Oktober 24, 2019. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Oktober 24, 2019. JMD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Dollar xhamajkanik në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.