KHR до USD - Камбоџански Рил до САД долар валута конвертор

Нашиот Камбоџански Рил до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.01.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Камбоџански Рил. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Камбоџански Рил до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.01.2020 22:07
1 KHR (៛)
=
0,00025 USD ($)
1 KHR = 0,000246 USD
4.067,785579 KHR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Камбоџански Рил до САД долар?

Камбоџански Рил курсот до САД долар = 0,00

Конверзија KHR во САД долар

Ја избравте изворната валута KHR и целната валута САД долар со количина 1 KHR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKHR
USD11.108301.299740.765870.009080.00025
EUR0.9022811.172730.691030.008190.00022
GBP0.769390.8527110.589250.006980.00019
CAD1.305711.447121.6970810.011850.00032
JPY110.16150122.09237143.1812484.3690410.02715
KHR4,057.999714,497.494915,274.342123,107.8874436.836821

Земјите кои плаќаат со Камбоџански Рил (KHR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

KHR до USD калкулатор на девизниот курс

На Камбоџански Рил е валута во Камбоџа. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за KHR е ៛. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Камбоџански Рил беше последно ажурирана на Januar 21, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Januar 21, 2020. Факторот на конверзија KHR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Камбоџански Рил до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.