MOP до USD - Macanese Pataca до САД долар валута конвертор

Нашиот Macanese Pataca до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 31.07.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Macanese Pataca. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Macanese Pataca до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 31.07.2021 16:47
1 MOP (MOP$)
=
0,12491 USD ($)
1 MOP = 0,124915 USD
8,005448 MOP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Macanese Pataca до САД долар?

Macanese Pataca курсот до САД долар = 0,12

Конверзија MOP во САД долар

Ја избравте изворната валута MOP и целната валута САД долар со количина 1 MOP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMOP
USD11.186701.390500.803730.009120.12490
EUR0.8426711.171740.677280.007680.10525
GBP0.719170.8534310.578020.006560.08982
CAD1.244201.476491.7300510.011340.15540
JPY109.68504130.16323152.5170088.15736113.69938
MOP8.006579.5014011.133136.435140.073001

Земјите кои плаќаат со Macanese Pataca (MOP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

MOP до USD калкулатор на девизниот курс

На Macanese Pataca е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за MOP е MOP$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Macanese Pataca беше последно ажурирана на Juli 31, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Juli 31, 2021. Факторот на конверзија MOP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Macanese Pataca до САД долар = 0,12.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.