NOK до USD - Норвешкиот Крун до САД долар валута конвертор

Нашиот Норвешкиот Крун до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Норвешкиот Крун. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Норвешкиот Крун до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.07.2020 04:00
1 NOK (kr)
=
0,10670 USD ($)
1 NOK = 0,106702 USD
9,371896 NOK = 1 USD

Кој е тековниот курс за Норвешкиот Крун до САД долар?

Норвешкиот Крун курсот до САД долар = 0,11

Конверзија NOK во САД долар

Ја избравте изворната валута NOK и целната валута САД долар со количина 1 NOK. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNOK
USD11.134011.258610.736130.009320.10634
EUR0.8818311.109870.649140.008220.09377
GBP0.794530.9010110.584880.007400.08449
CAD1.358451.540501.7097510.012660.14445
JPY107.30896121.68963135.0596778.99368111.41092
NOK9.4040610.6643111.836006.922640.087641

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

NOK до USD калкулатор на девизниот курс

На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NOK е kr. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Норвешкиот Крун беше последно ажурирана на Juli 09, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Juli 09, 2020. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Норвешкиот Крун до САД долар = 0,11.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.