TWD до USD - Нов Тајван долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Нов Тајван долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Тајван долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Тајван долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.03.2021 20:41
1 TWD (NT$)
=
0,03589 USD ($)
1 TWD = 0,035887 USD
27,865477 TWD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Нов Тајван долар до САД долар?

Нов Тајван долар курсот до САД долар = 0,04

Конверзија TWD во САД долар

Ја избравте изворната валута TWD и целната валута САД долар со количина 1 TWD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYTWD
USD11.203291.390720.789620.009360.03592
EUR0.8310611.155770.656220.007780.02985
GBP0.719050.8652310.567780.006730.02583
CAD1.266431.523881.7612510.011850.04549
JPY106.85097128.57268148.6001984.3721313.83769
TWD27.8425033.5026038.7212321.985120.260571

Земјите кои плаќаат со Нов Тајван долар (TWD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

TWD до USD калкулатор на девизниот курс

На Нов Тајван долар е валута во Тајван. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за TWD е NT$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Нов Тајван долар беше последно ажурирана на März 03, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 03, 2021. Факторот на конверзија TWD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Тајван долар до САД долар = 0,04.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.