UYU до CNY - Уругвајско песо до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Уругвајско песо до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 08.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Уругвајско песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Уругвајско песо до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 08.04.2021 22:39
1 UYU ($U)
=
0,00000 CNY (¥)
1 UYU = CNY
inf UYU = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Уругвајско песо до Кинески Јуан?

Уругвајско песо курсот до Кинески Јуан =

Конверзија UYU во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута UYU и целната валута Кинески Јуан со количина 1 UYU. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYUYU
USD11.206571.390270.822740.009160.154730.02270
EUR0.8288011.152250.681890.007590.128240.01882
GBP0.719290.8678610.591780.006590.111290.01633
CAD1.215451.466521.6898010.011140.188070.02759
JPY109.13900131.68331151.7326289.79308116.887012.47768
CNY6.462907.797918.985175.317290.0592210.14672
UYU44.0488453.1477961.2397536.240760.403606.815651

Земјите кои плаќаат со Уругвајско песо (UYU)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

UYU до CNY калкулатор на девизниот курс

На Уругвајско песо е валута во Уругвај. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за UYU е $U. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Уругвајско песо беше последно ажурирана на Mai 08, 2021. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Mai 08, 2021. Факторот на конверзија UYU има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Уругвајско песо до Кинески Јуан = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.