FKP në USD - Ishujt Falkland Pound në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Ishujt Falkland Pound to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 23.09.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Ishujt Falkland Pound monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Ishujt Falkland Pound to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 23.09.2021 10:05
1 FKP (£)
=
1,36513 USD ($)
1 FKP = 1,365127 USD
0,732533 FKP = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Ishujt Falkland Pound në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Ishujt Falkland Pound kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,37

Konvertimi FKP në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore FKP dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 FKP. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFKP
USD11.171551.365470.788630.009101.38412
EUR0.8535711.165520.673150.007761.18144
GBP0.732350.8579810.577550.006661.01366
CAD1.268021.485551.7314410.011531.75509
JPY109.93797128.79784150.1167186.700501152.16749
FKP0.722480.846420.986520.569770.006571

Vendet që paguajnë me Ishujt Falkland Pound (FKP)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga FKP to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Ishujt Falkland Pound është monedha në . Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për FKP është £. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Ishujt Falkland Pound u ndryshua së fundmi në September 23, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në September 23, 2021. FKP faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Ishujt Falkland Pound në Shtetet e Bashkuara Dollar = 1,37.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.