JPY në USD - Jen japonez në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Jen japonez to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Jen japonez monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Jen japonez to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 20.02.2020 11:54
1 JPY (¥)
=
0,00892 USD ($)
1 JPY = 0,008920 USD
112,102345 JPY = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Jen japonez në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Jen japonez kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01

Konvertimi JPY në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore JPY dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 JPY. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPY
USD11.078831.294830.755530.00901
EUR0.9269311.200210.700330.00835
GBP0.772310.8331910.583500.00696
CAD1.323571.427911.7137910.01193
JPY110.97850119.72694143.6977683.847851

Vendet që paguajnë me Jen japonez (JPY)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga JPY to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Jen japonez është monedha në Japoni. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për JPY është ¥. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Jen japonez u ndryshua së fundmi në Februar 20, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 20, 2020. JPY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Jen japonez në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,01.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.