MMK në USD - Myanma Kyat në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Myanma Kyat to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Myanma Kyat monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Myanma Kyat to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 20.02.2020 04:35
1 MMK (K)
=
0,00069 USD ($)
1 MMK = 0,000690 USD
1.449,653533 MMK = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Myanma Kyat në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Myanma Kyat kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi MMK në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MMK dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 MMK. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMMK
USD11.078831.294830.755530.009010.00069
EUR0.9269311.200210.700330.008350.00064
GBP0.772310.8331910.583500.006960.00053
CAD1.323571.427911.7137910.011930.00091
JPY110.97850119.72694143.6977683.8478510.07650
MMK1,450.791701,565.157781,878.521701,096.1201213.072731

Vendet që paguajnë me Myanma Kyat (MMK)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga MMK to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Myanma Kyat është monedha në Myanmar. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për MMK është K. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Myanma Kyat u ndryshua së fundmi në Februar 20, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 20, 2020. MMK faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Myanma Kyat në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.