RON në USD - Leu rumun në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leu rumun to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 03.08.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leu rumun monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leu rumun to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 03.08.2020 18:14
1 RON (lei)
=
0,24312 USD ($)
1 RON = 0,243123 USD
4,113144 RON = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leu rumun në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Leu rumun kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,24

Konvertimi RON në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore RON dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 RON. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYRON
USD11.178001.308540.745630.009450.24368
EUR0.8489011.110810.632960.008020.20686
GBP0.764210.9002410.569820.007220.18622
CAD1.341151.579881.7549410.012670.32681
JPY105.83904124.67845138.4941678.91663125.79081
RON4.103754.834225.369903.059870.038771

Vendet që paguajnë me Leu rumun (RON)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga RON to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Leu rumun është monedha në Rumani. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për RON është lei. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Leu rumun u ndryshua së fundmi në August 03, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në August 03, 2020. RON faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leu rumun në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,24.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.