1000 AUD до CHF - Австралискиот долар до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 05.12.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 05.12.2021 13:56
1000 AUD ($)
=
642,62263 CHF (CHF)
1 AUD = 0,642623 CHF
1,556123 AUD = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Швајцарскиот франк?

Австралискиот долар курсот до Швајцарскиот франк = 0,64

Конверзија AUD во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1000 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCHF
USD11.131341.323250.778790.008860.700201.08986
EUR0.8839011.169630.688380.007840.618910.96333
GBP0.755720.8549710.588540.006700.529150.82362
CAD1.284041.452691.6991110.011380.899091.39943
JPY112.80504127.62137149.2692987.85166178.98611122.94184
AUD1.428161.615741.889821.112240.0126611.55650
CHF0.917551.038061.214150.714580.008130.642471

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до CHF калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за AUD е $. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Dezember 06, 2021. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на Dezember 06, 2021. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Швајцарскиот франк = 0,64.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.