KGS до USD - Kyrgystani Som до САД долар валута конвертор

Нашиот Kyrgystani Som до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.08.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Kyrgystani Som. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Kyrgystani Som до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.08.2019 19:15
1 KGS (лв)
=
0,01433 USD ($)
1 KGS = 0,014329 USD
69,788054 KGS = 1 USD

Кој е тековниот курс за Kyrgystani Som до САД долар?

Kyrgystani Som курсот до САД долар = 0,01

Конверзија KGS во САД долар

Ја избравте изворната валута KGS и целната валута САД долар со количина 1 KGS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKGS
USD11.113401.224830.750340.009490.01433
EUR0.8981511.100080.673920.008520.01287
GBP0.816440.9090210.612610.007750.01170
CAD1.332731.483861.6323610.012640.01910
JPY105.40550117.35846129.1037979.0902111.51036
KGS69.7882077.7021685.4786652.365040.662091

Земјите кои плаќаат со Kyrgystani Som (KGS)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

KGS до USD калкулатор на девизниот курс

На Kyrgystani Som е валута во Киргистан. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за KGS е лв. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Kyrgystani Som беше последно ажурирана на August 25, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на August 25, 2019. Факторот на конверзија KGS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Kyrgystani Som до САД долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.