KRW до USD - Јужнокорејски Вон до САД долар валута конвертор

Нашиот Јужнокорејски Вон до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.08.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Јужнокорејски Вон. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Јужнокорејски Вон до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.08.2019 11:47
1 KRW (₩)
=
0,00082 USD ($)
1 KRW = 0,000824 USD
1.213,508289 KRW = 1 USD

Кој е тековниот курс за Јужнокорејски Вон до САД долар?

Јужнокорејски Вон курсот до САД долар = 0,00

Конверзија KRW во САД долар

Ја избравте изворната валута KRW и целната валута САД долар со количина 1 KRW. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKRW
USD11.113401.224830.752380.009490.00082
EUR0.8981511.100080.675750.008520.00074
GBP0.816440.9090210.614280.007750.00067
CAD1.329111.479831.6279310.012610.00109
JPY105.40550117.35846129.1037979.3053210.08659
KRW1,217.330181,355.375141,491.02222915.8987511.549021

Земјите кои плаќаат со Јужнокорејски Вон (KRW)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

KRW до USD калкулатор на девизниот курс

На Јужнокорејски Вон е валута во Кореја, Јужна. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за KRW е ₩. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Јужнокорејски Вон беше последно ажурирана на August 24, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на August 24, 2019. Факторот на конверзија KRW има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Јужнокорејски Вон до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.