KRW në USD - Koreja e Jugut fitoi në Shtetet e Bashkuara Dollar konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Koreja e Jugut fitoi to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Shtetet e Bashkuara Dollar. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 21.02.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Koreja e Jugut fitoi monedhën e parazgjedhur. Kliko në Shtetet e Bashkuara Dollar ose Shtetet e Bashkuara Dollar për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Koreja e Jugut fitoi to Shtetet e Bashkuara Dollar kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 21.02.2020 04:15
1 KRW (₩)
=
0,00083 USD ($)
1 KRW = 0,000830 USD
1.204,810568 KRW = 1 USD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Koreja e Jugut fitoi në Shtetet e Bashkuara Dollar?

Koreja e Jugut fitoi kurs në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00

Konvertimi KRW në Shtetet e Bashkuara Dollar

Ju keni zgjedhur monedhën burimore KRW dhe monedhën e synuar Shtetet e Bashkuara Dollar me një shumë 1 KRW. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYKRW
USD11.080541.288250.755300.008930.00083
EUR0.9254611.192230.699000.008260.00077
GBP0.776250.8387710.586300.006930.00064
CAD1.323981.430621.7056210.011820.00110
JPY112.04150121.06574144.3378184.6247710.09287
KRW1,206.459761,303.632531,554.22548911.2371510.767971

Vendet që paguajnë me Koreja e Jugut fitoi (KRW)

Vendet që paguajnë me Shtetet e Bashkuara Dollar (USD)

nga KRW to USD kalkulator i kursit të këmbimit

Koreja e Jugut fitoi është monedha në Kore, Jug. Shtetet e Bashkuara Dollar është monedha në Timori Lindor, Ekuador, El Salvador, Ishujt Marshall, Mikronezi, Palau, Shtetet e Bashkuara, Zimbabve. Simbol për KRW është ₩. Simbol për USD është $. Kursit të këmbimit për Koreja e Jugut fitoi u ndryshua së fundmi në Februar 21, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Shtetet e Bashkuara Dollar është përditësuar të fundit në Februar 21, 2020. KRW faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. USD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Koreja e Jugut fitoi në Shtetet e Bashkuara Dollar = 0,00.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.