250 LKR до USD - Шри Ланка рупија до САД долар валута конвертор

Нашиот Шри Ланка рупија до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.10.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Шри Ланка рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Шри Ланка рупија до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.10.2019 07:56
250 LKR (₨)
=
1,37320 USD ($)
1 LKR = 0,005493 USD
182,057173 LKR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Шри Ланка рупија до САД долар?

Шри Ланка рупија курсот до САД долар = 0,01

Конверзија LKR во САД долар

Ја избравте изворната валута LKR и целната валута САД долар со количина 250 LKR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYLKR
USD11.116501.298500.761750.009220.00549
EUR0.8956611.163010.682260.008260.00492
GBP0.770120.8598410.586630.007100.00423
CAD1.312781.465711.7046410.012110.00721
JPY108.40704121.03647140.7666182.5785410.59559
LKR182.01633203.22125236.34832138.650061.679011

Земјите кои плаќаат со Шри Ланка рупија (LKR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

LKR до USD калкулатор на девизниот курс

На Шри Ланка рупија е валута во Шри Ланка. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за LKR е ₨. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Шри Ланка рупија беше последно ажурирана на Oktober 20, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 20, 2019. Факторот на конверзија LKR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Шри Ланка рупија до САД долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.