Monday 27 March 2023

1000 NZD до USD - Нов Зеланд долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Нов Зеланд долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.03.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Зеланд долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Зеланд долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.03.2023 19:56
1000 NZD ($)
=
619,38249 USD ($)
1 NZD = 0,619382 USD
1,614511 NZD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Нов Зеланд долар до САД долар?

Нов Зеланд долар курсот до САД долар = 0,62

Конверзија NZD во САД долар

Ја избравте изворната валута NZD и целната валута САД долар со количина 1000 NZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.076651.227730.728260.007600.61888
EUR0.9288111.140330.676410.007060.57482
GBP0.814510.8769410.593180.006190.50408
CAD1.373141.478391.6858410.010440.84980
JPY131.50302141.58272161.4504795.76846181.38394
NZD1.615841.739691.983811.176750.012291

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Нов Зеланд долар во други светски валути


NZD до USD калкулатор на девизниот курс

На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NZD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Нов Зеланд долар беше последно ажурирана на März 27, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 27, 2023. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Зеланд долар до САД долар = 0,62.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.