NZD до USD - Нов Зеланд долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Нов Зеланд долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.08.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Зеланд долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Зеланд долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.08.2019 15:51
1 NZD ($)
=
0,64022 USD ($)
1 NZD = 0,640220 USD
1,561963 NZD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Нов Зеланд долар до САД долар?

Нов Зеланд долар курсот до САД долар = 0,64

Конверзија NZD во САД долар

Ја избравте изворната валута NZD и целната валута САД долар со количина 1 NZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.124051.227850.750340.009490.64016
EUR0.8896411.092350.667530.008440.56951
GBP0.814430.9154610.611100.007730.52137
CAD1.332731.498051.6363910.012640.85316
JPY105.40504118.48055129.4218579.08986167.47633
NZD1.562101.755881.918031.172110.014821

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

NZD до USD калкулатор на девизниот курс

На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NZD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Нов Зеланд долар беше последно ажурирана на August 25, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на August 25, 2019. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Зеланд долар до САД долар = 0,64.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.