Friday 08 December 2023

10 NZD до USD - Нов Зеланд долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Нов Зеланд долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 08.12.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Нов Зеланд долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Нов Зеланд долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Нов Зеланд долар до САД долар?

Amount
From
To

10 Нов Зеланд долар =

6,01 САД долар

1 NZD = 0,601 USD

1 USD = 1,66 NZD

Нов Зеланд долар до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 10 октомври 2023 09:40:52 CEST

Нов Зеланд долар курсот до САД долар = 0,601

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија NZD во САД долар

Ја избравте изворната валута NZD и целната валута САД долар со количина 10 NZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај 10 Нов Зеланд долар (NZD) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај 10 NZD (Нов Зеланд долар) до USD (САД долар) ✅ NZD до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Нов Зеланд долар (NZD) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 10 Нов Зеланд долар ( NZD ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 10 Нов Зеланд долар во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 10 NZD до USD Промени Промени %
Dezember 2, 2023 сабота 10 NZD = 0 USD - -
Dezember 3, 2023 недела 10 NZD = 0 USD - -
Dezember 4, 2023 понеделник 10 NZD = 0 USD - -
Dezember 5, 2023 вторник 10 NZD = 0 USD - -
Dezember 6, 2023 среда 10 NZD = 0 USD - -
Dezember 7, 2023 четврток 10 NZD = 0 USD - -
Dezember 8, 2023 петок 10 NZD = 0 USD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.09141.26010.72980.00670.6078
EUR0.916311.15460.66870.00610.5569
GBP0.79360.866110.57920.00530.4823
CAD1.37021.49541.726610.00920.8328
JPY149.4650163.1234188.3409109.0799190.8449
NZD1.64531.79562.07321.20070.01101

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Нов Зеланд долар во други светски валути


NZD до USD калкулатор на девизниот курс

На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NZD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Нов Зеланд долар беше последно ажурирана на Dezember 08, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 08, 2023. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Нов Зеланд долар до САД долар = 0,601.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.