CHF në CNY - Franc zviceran në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 04.06.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 04.06.2020 01:47
1 CHF (CHF)
=
7,39717 CNY (¥)
1 CHF = 7,397170 CNY
0,135187 CHF = 1 CNY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Kineze juan?

Franc zviceran kurs në Kineze juan = 7,40

Konvertimi CHF në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFCNY
USD11.124641.259750.741510.009191.040540.14053
EUR0.8891711.120130.659330.008170.925220.12496
GBP0.793810.8927510.588620.007290.825990.11156
CAD1.348601.516691.6988910.012391.403270.18952
JPY108.87250122.44284137.1518480.730321113.2861315.30033
CHF0.961041.080831.210670.712620.0088310.13506
CNY7.115708.002638.963985.276380.065367.404161

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

nga CHF to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për CHF është CHF. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në Juni 04, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në Juni 04, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Kineze juan = 7,40.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.