10 CHF në CNY - Franc zviceran në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Franc zviceran to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 02.07.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Franc zviceran monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Franc zviceran to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 02.07.2020 04:44
10 CHF (CHF)
=
74,69420 CNY (¥)
1 CHF = 7,469420 CNY
0,133879 CHF = 1 CNY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Franc zviceran në Kineze juan?

Franc zviceran kurs në Kineze juan = 7,47

Konvertimi CHF në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CHF dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 10 CHF. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFCNY
USD11.125781.248240.736500.009301.056970.14142
EUR0.8882711.108770.654210.008260.938870.12562
GBP0.801130.9019010.590030.007450.846770.11329
CAD1.357781.528561.6948210.012631.435120.19201
JPY107.48898121.00935134.1717079.165531113.6121015.20095
CHF0.946111.065111.180960.696810.0088010.13380
CNY7.071207.960648.826545.207930.065797.474011

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

nga CHF to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për CHF është CHF. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Franc zviceran u ndryshua së fundmi në Juli 02, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në Juli 02, 2020. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Franc zviceran në Kineze juan = 7,47.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.