INR në CNY - Rupia indiane në Kineze juan konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Rupia indiane to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Kineze juan. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 26.05.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Rupia indiane monedhën e parazgjedhur. Kliko në Kineze juan ose Kineze juan për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Rupia indiane to Kineze juan kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 26.05.2020 03:01
1 INR (₹)
=
0,09405 CNY (¥)
1 INR = 0,094047 CNY
10,632959 INR = 1 CNY

Cila është kursi aktual i këmbimit për Rupia indiane në Kineze juan?

Rupia indiane kurs në Kineze juan = 0,09

Konvertimi INR në Kineze juan

Ju keni zgjedhur monedhën burimore INR dhe monedhën e synuar Kineze juan me një shumë 1 INR. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYINR
USD11.089691.219300.715600.009280.140120.01319
EUR0.9176911.118930.656700.008520.128590.01210
GBP0.820150.8937110.586900.007610.114920.01081
CAD1.397421.522761.7038710.012970.195800.01843
JPY107.70504117.36564131.3243977.07421115.091501.42021
CNY7.136807.776948.701885.107130.0662610.09411
INR75.8375082.6397492.4684154.269660.7041210.626261

Vendet që paguajnë me Rupia indiane (INR)

Vendet që paguajnë me Kineze juan (CNY)

nga INR to CNY kalkulator i kursit të këmbimit

Rupia indiane është monedha në Indi. Kineze juan është monedha në Kinë. Simbol për INR është ₹. Simbol për CNY është ¥. Kursit të këmbimit për Rupia indiane u ndryshua së fundmi në Mai 26, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Kineze juan është përditësuar të fundit në Mai 26, 2020. INR faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CNY faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Rupia indiane në Kineze juan = 0,09.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.