1 MDL në CAD - Leo moldave në Dollar kanadez konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Dollar kanadez. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 27.11.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Dollar kanadez ose Dollar kanadez për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Dollar kanadez kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 27.11.2020 14:24
1 MDL
=
0,07546 CAD ($)
1 MDL = 0,075459 CAD
13,252282 MDL = 1 CAD

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Dollar kanadez?

Leo moldave kurs në Dollar kanadez = 0,08

Konvertimi MDL në Dollar kanadez

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Dollar kanadez me një shumë 1 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYMDL
USD11.195841.331870.770150.009610.05797
EUR0.8362411.113750.644030.008040.04848
GBP0.750830.8978610.578250.007220.04353
CAD1.298451.552731.7293610.012480.07527
JPY104.03104124.40407138.5556480.1197116.03095
MDL17.2495420.6276222.9741213.284770.165811

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Dollar kanadez (CAD)

nga MDL to CAD kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Dollar kanadez është monedha në Kanadë. Simbol për MDL është . Simbol për CAD është $. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në November 28, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Dollar kanadez është përditësuar të fundit në November 28, 2020. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CAD faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Dollar kanadez = 0,08.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.