1 MDL në CHF - Leo moldave në Franc zviceran konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Leo moldave to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Franc zviceran. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 22.10.2020. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Leo moldave monedhën e parazgjedhur. Kliko në Franc zviceran ose Franc zviceran për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Leo moldave to Franc zviceran kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 22.10.2020 10:40
1 MDL
=
0,05334 CHF (CHF)
1 MDL = 0,053343 CHF
18,746602 MDL = 1 CHF

Cila është kursi aktual i këmbimit për Leo moldave në Franc zviceran?

Leo moldave kurs në Franc zviceran = 0,05

Konvertimi MDL në Franc zviceran

Ju keni zgjedhur monedhën burimore MDL dhe monedhën e synuar Franc zviceran me një shumë 1 MDL. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFMDL
USD11.187491.316560.762330.009571.106130.05866
EUR0.8421211.108700.641970.008060.931490.04940
GBP0.759560.9019610.579030.007270.840160.04456
CAD1.311781.557711.7270310.012561.450990.07695
JPY104.47950124.06797137.5535779.647421115.567646.12903
CHF0.904061.073551.190240.689180.0086510.05303
MDL17.0466620.2426822.4429612.995110.1631618.855781

Vendet që paguajnë me Leo moldave (MDL)

Vendet që paguajnë me Franc zviceran (CHF)

nga MDL to CHF kalkulator i kursit të këmbimit

Leo moldave është monedha në Moldavi. Franc zviceran është monedha në Liechtenstein, Switzerland. Simbol për MDL është . Simbol për CHF është CHF. Kursit të këmbimit për Leo moldave u ndryshua së fundmi në Oktober 22, 2020. Kursit të këmbimit të monedhës për Franc zviceran është përditësuar të fundit në Oktober 22, 2020. MDL faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. CHF faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Leo moldave në Franc zviceran = 0,05.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.