USD till TRY - Amerikansk dollar till Turkiska lire valutakonverterare

Vår Amerikansk dollar to Turkiska lire-omvandlare är uppdaterad med valutakurser från 29.11.2022. Ange en viss summa som ska konverteras i rutan till vänster om Amerikansk dollar. Använd "Byt valuta" -knappen för att göra standardvaluta. Klicka på Turkiska lire eller Turkiska lire för att konvertera mellan den valutan och alla andra valutor.

Amerikansk dollar till Turkiska lire växelkursberäkare

Växelkurser uppdaterade: 29.11.2022 19:36
1 USD ($)
=
18,63842 TRY (₺)
1 USD = 18,638419 TRY
0,053653 USD = 1 TRY

Vad är den aktuella växelkursen för Amerikansk dollar till Turkiska lire?

Amerikansk dollar Naturligtvis till Turkiska lire = 18,64

Konvertering USD i Turkiska lire

Du har valt källvalutan USD och målvalutan Turkiska lire med ett belopp på 1 USD. Du kan välja växelkurser i de två listorna för mer än 160 internationella valutor. Växelkurserna uppdateras med jämna mellanrum och presenteras i tabellform för vanliga belopp. Du kan också se de historiska växelkurserna för andra besökare.

växlingskurs

USDEURGBPCADJPYTRY
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.154340.708110.006960.05178
GBPinf0.8662910.613430.006030.04485
CADinf1.412201.6301710.009830.07312
JPYinf143.60985165.77491101.6920717.43577
TRYinf19.3133722.2942413.676060.134481

Länder som betalar med Amerikansk dollar (USD)

Länder som betalar med Turkiska lire (TRY)

Konvertera Amerikansk dollar till andra valutor i världen


USD till TRY växelkursberäkare

Den Amerikansk dollar är valutan i Östtimor, ecuador, El Salvador, Marshallöarna, Mikronesien, Palau, Förenta staterna, zimbabwe. Den Turkiska lire är valutan i Kalkon. Symbolen för USD är $. Symbolen för TRY är ₺. Växelkursen för Amerikansk dollar uppdaterades senast den November 30, 2022. Valutakursen för Turkiska lire uppdaterades senast den November 30, 2022. Omräkningsfaktorn har 5 signifikanta siffror. Omräkningsfaktorn har 5 signifikanta siffror.

Skriv ut diagrammen och ta med dig i din väska eller plånbok när du reser.

växelkurs Amerikansk dollar till Turkiska lire = 18,64.

Dela valutakonverterare?

Var vår valutakalkylator användbar? Dela sedan! Med den här länken kan du hänvisa dina besökare och vänner till vår valutaomvandlare.