AUD до LYD - Австралискиот долар до Либиски динар валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Либиски динар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Либиски динар или Либиски динар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Либиски динар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.01.2022 01:01
1 AUD ($)
=
3,28830 LYD (LD)
1 AUD = 3,288302 LYD
0,304108 AUD = 1 LYD

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Либиски динар?

Австралискиот долар курсот до Либиски динар = 3,29

Конверзија AUD во Либиски динар

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Либиски динар со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDLYD
USD11.133291.356620.798910.008780.719550.21760
EUR0.8823911.197060.704950.007750.634920.19200
GBP0.737130.8353810.588900.006470.530400.16040
CAD1.251711.418551.6980910.010990.900670.27237
JPY113.92799129.11369154.5572191.01824181.9774424.79046
AUD1.389751.574991.885361.110280.0122010.30241
LYD4.595645.208206.234553.671500.040343.306811

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Либиски динар (LYD)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до LYD калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Либиски динар е валута во Либија. Симболот за AUD е $. Симболот за LYD е LD. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Januar 22, 2022. Девизниот курс за Либиски динар беше последен пат ажуриран на Januar 22, 2022. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија LYD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Либиски динар = 3,29.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.