Sunday 03 March 2024

NAD до USD - Намибиски долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Намибиски долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 03.03.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Намибиски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Намибиски долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Намибиски долар до САД долар?

Amount
From
To

1 Намибиски долар =

0,0523 САД долар

1 NAD = 0,0523 USD

1 USD = 19,10 NAD

Намибиски долар до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 3 март 2024 09:45:13 CET

Намибиски долар курсот до САД долар = 0,0523

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија NAD во САД долар

Ја избравте изворната валута NAD и целната валута САД долар со количина 1 NAD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај Намибиски долар (NAD) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај NAD (Намибиски долар) до USD (САД долар) ✅ NAD до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Намибиски долар (NAD) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Намибиски долар ( NAD ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Намибиски долар во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 NAD до USD Промени Промени %
März 3, 2024 недела 1 NAD = 0.052346 USD - -
März 2, 2024 сабота 1 NAD = 0.052346 USD - -
März 1, 2024 петок 1 NAD = 0.05211 USD -0.00024 USD -0.45085 %
Februar 29, 2024 четврток 1 NAD = 0.05241 USD +0.00030 USD +0.57571 %
Februar 28, 2024 среда 1 NAD = 0.05241 USD - -
Februar 27, 2024 вторник 1 NAD = 0.051705 USD -0.000705 USD -1.345163 %
Februar 26, 2024 понеделник 1 NAD = 0.052111 USD +0.000406 USD +0.785224 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNAD
USD11.08511.26570.73630.00670.0523
EUR0.921611.16650.67860.00610.0482
GBP0.79010.857310.58170.00530.0414
CAD1.35821.47371.719010.00900.0711
JPY150.0950162.8628189.9752110.514317.8568
NAD19.103720.728824.179614.06600.12731

Земјите кои плаќаат со Намибиски долар (NAD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Намибиски долар во други светски валути


NAD до USD калкулатор на девизниот курс

На Намибиски долар е валута во Намибија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за NAD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Намибиски долар беше последно ажурирана на März 03, 2024. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 03, 2024. Факторот на конверзија NAD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Намибиски долар до САД долар = 0,0523.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.