5 CVE në UAH - Shield Kepi Verde në Hryvnia ukrainase konvertues të monedhës

Konvertuesi ynë Shield Kepi Verde to # # është i përditësuar me kurset e këmbimit nga Hryvnia ukrainase. Futni çdo shumë të dhënë që do të konvertohet në kutinë në të majtë të 20.01.2021. Përdorni "Monedhat shkëmbimi" -Button për të bërë Shield Kepi Verde monedhën e parazgjedhur. Kliko në Hryvnia ukrainase ose Hryvnia ukrainase për të kthyer në mes të asaj monedhe dhe të gjitha monedhave të tjera.

nga Shield Kepi Verde to Hryvnia ukrainase kalkulator i kursit të këmbimit

Kursi i këmbimit u përditësua: 20.01.2021 12:56
5 CVE ($)
=
1,55021 UAH (₴)
1 CVE = 0,310042 UAH
3,225369 CVE = 1 UAH

Cila është kursi aktual i këmbimit për Shield Kepi Verde në Hryvnia ukrainase?

Shield Kepi Verde kurs në Hryvnia ukrainase = 0,31

Konvertimi CVE në Hryvnia ukrainase

Ju keni zgjedhur monedhën burimore CVE dhe monedhën e synuar Hryvnia ukrainase me një shumë 5 CVE. Ju mund të zgjidhni kurset e këmbimit në dy listat për më shumë se 160 monedha ndërkombëtare. Kurset e këmbimit azhurnohen në intervale të rregullta dhe paraqiten në formë tabelare për shumat e zakonshme. Ju gjithashtu mund të shihni kurset historike të këmbimit të vizitorëve të tjerë.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCVEUAH
USD11.214311.365760.787140.009640.011010.03560
EUR0.8235211.124720.648220.007940.009070.02931
GBP0.732200.8891110.576340.007060.008060.02606
CAD1.270431.542691.7350910.012240.013990.04522
JPY103.76398126.00132141.7163181.6765911.142513.69362
CVE90.82074110.28425124.0390071.488470.8752613.23289
UAH28.0927834.1132538.3678922.112900.270740.309321

Vendet që paguajnë me Shield Kepi Verde (CVE)

Vendet që paguajnë me Hryvnia ukrainase (UAH)

nga CVE to UAH kalkulator i kursit të këmbimit

Shield Kepi Verde është monedha në Cape Verde. Hryvnia ukrainase është monedha në Ukrainë. Simbol për CVE është $. Simbol për UAH është ₴. Kursit të këmbimit për Shield Kepi Verde u ndryshua së fundmi në Januar 20, 2021. Kursit të këmbimit të monedhës për Hryvnia ukrainase është përditësuar të fundit në Januar 20, 2021. CVE faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme. UAH faktori konvertimit ka 5 shifra të konsiderueshme.

Shtypni tabelat dhe merrni ato me vete në çantën ose në portofolin tuaj gjatë udhëtimit.

kursit të këmbimit Shield Kepi Verde në Hryvnia ukrainase = 0,31.

Shpërndani konvertuesin e valutave?

A ishte i dobishëm kalkulatori ynë i monedhës? Atëherë ndajnë! Me këtë lidhje ju mund t'i referoni vizitorët dhe miqtë tuaj në konvertuesin tonë të monedhës.