USD до ZMW - САД долар до Zambian Kwacha валута конвертор

Нашиот САД долар до Zambian Kwacha конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Zambian Kwacha или Zambian Kwacha за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Zambian Kwacha калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2022 16:13
1 USD ($)
=
17,91995 ZMW (ZK)
1 USD = 17,919950 ZMW
0,055804 USD = 1 ZMW

Кој е тековниот курс за САД долар до Zambian Kwacha?

САД долар курсот до Zambian Kwacha = 17,92

Конверзија USD во Zambian Kwacha

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Zambian Kwacha со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYZMW
USD11.120521.341660.786360.008710.05628
EUR0.8924411.197350.701780.007780.05023
GBP0.745350.8351810.586110.006490.04195
CAD1.271691.424951.7061710.011080.07157
JPY114.77897128.61253153.9944190.2573916.45994
ZMW17.7678219.9092623.8383813.971870.154801

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Zambian Kwacha (ZMW)

Convert САД долар to other Popular World Currencies


USD до ZMW калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Zambian Kwacha е валута во Замбија. Симболот за USD е $. Симболот за ZMW е ZK. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Januar 28, 2022. Девизниот курс за Zambian Kwacha беше последен пат ажуриран на Januar 28, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ZMW има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Zambian Kwacha = 17,92.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.