Monday 29 May 2023

USD до JPY - САД долар до Јапонски јен валута конвертор

Нашиот САД долар до Јапонски јен конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.05.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јапонски јен или Јапонски јен за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Јапонски јен калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.05.2023 12:56
1 USD ($)
=
140,22613 JPY (¥)
1 USD = 140,226133 JPY
0,007131 USD = 1 JPY
Bank transfers abroad can incur up to 5% additional costs hidden in the exchange rate. TransferWise, on the other hand, is up to 5x cheaper. Learn more
Transfer cheaply with Wise

Кој е тековниот курс за САД долар до Јапонски јен?

САД долар курсот до Јапонски јен = 140,23

Конверзија USD во Јапонски јен

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Јапонски јен со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.073051.234690.734890.00713
EUR0.9319211.150630.684860.00664
GBP0.809920.8690910.595210.00577
CAD1.360741.460151.6800910.00970
JPY140.25403150.50008173.17023103.071881

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до JPY калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Јапонски јен е валута во Јапонија. Симболот за USD е $. Симболот за JPY е ¥. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 29, 2023. Девизниот курс за Јапонски јен беше последен пат ажуриран на Mai 29, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Јапонски јен = 140,23.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.