Wednesday 26 June 2024

USD до NPR - САД долар до Непалска рупија валута конвертор

Нашиот САД долар до Непалска рупија конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.06.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Непалска рупија или Непалска рупија за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Непалска рупија калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Непалска рупија?

Amount
From
To

1 САД долар =

133,54 Непалска рупија

1 USD = 133,54 NPR

1 NPR = 0,00749 USD

САД долар до Непалска рупија conversion - Курсна листа на ажурирани: 25 јуни 2024 19:40:15 CEST

САД долар курсот до Непалска рупија = 133,54

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Непалска рупија

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Непалска рупија со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Непалска рупија (NPR) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до NPR (Непалска рупија) ✅ USD до NPR Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Непалска рупија (NPR) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Непалска рупија ( NPR )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Непалска рупија во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до NPR Промени Промени %
Juni 25, 2024 вторник 1 USD = 133.51134846 NPR - -
Juni 24, 2024 понеделник 1 USD = 133.47570742 NPR -0.03564104 NPR -0.02669514 %
Juni 23, 2024 недела 1 USD = 133.33333333 NPR -0.14237409 NPR -0.10666667 %
Juni 22, 2024 сабота 1 USD = 133.33333333 NPR - -
Juni 21, 2024 петок 1 USD = 134.10218587 NPR +0.76885253 NPR +0.57663940 %
Juni 20, 2024 четврток 1 USD = 133.47570742 NPR -0.62647844 NPR -0.46716498 %
Juni 19, 2024 среда 1 USD = 133.19126265 NPR -0.28444477 NPR -0.21310602 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYNPR
USD11.07041.26870.73210.00630.0075
EUR0.934211.18520.68390.00590.0070
GBP0.78820.843710.57700.00490.0059
CAD1.36601.46221.733010.00860.0102
JPY159.6635170.9038202.5621116.883511.1956
NPR133.5398142.9410169.419597.75940.83641

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Непалска рупија (NPR)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до NPR калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Непалска рупија е валута во Непал. Симболот за USD е $. Симболот за NPR е ₨. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Juni 26, 2024. Девизниот курс за Непалска рупија беше последен пат ажуриран на Juni 26, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NPR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Непалска рупија = 133,54.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.