Friday 29 September 2023

USD до BSD - САД долар до Bahamian Dollar валута конвертор

Нашиот САД долар до Bahamian Dollar конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.09.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Bahamian Dollar или Bahamian Dollar за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Bahamian Dollar калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Bahamian Dollar?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,00 Bahamian Dollar

1 USD = 1,00 BSD

1 BSD = 1,000 USD

САД долар до Bahamian Dollar conversion - Курсна листа на ажурирани: 27.09.2023 11:30

САД долар курсот до Bahamian Dollar = 1,00

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Bahamian Dollar

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Bahamian Dollar со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBSD
USD11.05651.22050.74210.00670.9998
EUR0.946611.15530.70240.00630.9464
GBP0.81930.865610.60800.00550.8192
CAD1.34761.42371.644710.00901.3473
JPY149.2850157.7149182.2015110.77831149.2546
BSD1.00021.05671.22070.74220.00671

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Bahamian Dollar (BSD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BSD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Bahamian Dollar е валута во Бахами. Симболот за USD е $. Симболот за BSD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на September 29, 2023. Девизниот курс за Bahamian Dollar беше последен пат ажуриран на September 29, 2023. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BSD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Bahamian Dollar = 1,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.