Thursday 30 May 2024

USD до CAD - САД долар до Канадски долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Канадски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Канадски долар или Канадски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Канадски долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Канадски долар?

Amount
From
To

1 САД долар =

1,37 Канадски долар

1 USD = 1,37 CAD

1 CAD = 0,729 USD

САД долар до Канадски долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 29 мај 2024 17:10:15 CEST

САД долар курсот до Канадски долар = 1,37

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Канадски долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Канадски долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Канадски долар (CAD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до CAD (Канадски долар) ✅ USD до CAD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Канадски долар (CAD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Канадски долар ( CAD )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Канадски долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до CAD Промени Промени %
Mai 29, 2024 среда 1 USD = 1.36969415 CAD - -
Mai 28, 2024 вторник 1 USD = 1.36418018 CAD -0.00551397 CAD -0.40256957 %
Mai 27, 2024 понеделник 1 USD = 1.36349568 CAD -0.00068450 CAD -0.05017664 %
Mai 26, 2024 недела 1 USD = 1.36654960 CAD +0.00305392 CAD +0.22397748 %
Mai 25, 2024 сабота 1 USD = 1.36715119 CAD +0.00060159 CAD +0.04402227 %
Mai 24, 2024 петок 1 USD = 1.36704092 CAD -0.00011027 CAD -0.00806554 %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 1.36867433 CAD +0.00163341 CAD +0.11948527 %

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.08551.26640.73140.0064
EUR0.921311.16670.67380.0059
GBP0.78960.857110.57760.0050
CAD1.36721.48401.731410.0087
JPY156.9550170.3718198.7756114.80451

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до CAD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Канадски долар е валута во Канада. Симболот за USD е $. Симболот за CAD е $. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 30, 2024. Девизниот курс за Канадски долар беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Канадски долар = 1,37.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.