Thursday 23 May 2024

USD до JEP - САД долар до Џерси фунта валута конвертор

Нашиот САД долар до Џерси фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.05.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Џерси фунта или Џерси фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Џерси фунта калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за САД долар до Џерси фунта?

Amount
From
To

1 САД долар =

0,796 Џерси фунта

1 USD = 0,796 JEP

1 JEP = 1,26 USD

САД долар до Џерси фунта conversion - Курсна листа на ажурирани: 23 мај 2024 16:40:12 CEST

САД долар курсот до Џерси фунта = 0,796

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија USD во Џерси фунта

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Џерси фунта со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај САД долар (USD) и Џерси фунта (JEP) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај USD (САД долар) до JEP (Џерси фунта) ✅ USD до JEP Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање САД долар (USD) во Џерси фунта (JEP) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 САД долар ( USD ) во Џерси фунта ( JEP )

Споредете ја цената на 1 САД долар во Џерси фунта во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 USD до JEP Промени Промени %
Mai 23, 2024 четврток 1 USD = 0.79609911 JEP - -
Mai 22, 2024 среда 1 USD = 0.79609911 JEP - -
Mai 21, 2024 вторник 1 USD = 0.79609911 JEP - -
Mai 20, 2024 понеделник 1 USD = 0.79609911 JEP - -
Mai 19, 2024 недела 1 USD = 0.79609911 JEP - -
Mai 18, 2024 сабота 1 USD = 0.79609911 JEP - -
Mai 17, 2024 петок 1 USD = 0.79609911 JEP - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYJEP
USD11.08461.27150.73160.00641.2561
EUR0.922011.17230.67450.00591.1581
GBP0.78650.853010.57540.00500.9879
CAD1.36691.48261.738010.00871.7170
JPY157.0575170.3481199.7044114.90181197.2839
JEP0.79610.86351.01230.58240.00511

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Џерси фунта (JEP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до JEP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Џерси фунта е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за JEP е £. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Mai 23, 2024. Девизниот курс за Џерси фунта беше последен пат ажуриран на Mai 23, 2024. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JEP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Џерси фунта = 0,796.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.