USD до ZWD - САД долар до Зимбабве долар валута конвертор

Нашиот САД долар до Зимбабве долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Зимбабве долар или Зимбабве долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Зимбабве долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.08.2022 21:50
1 USD ($)
=
361,90000 ZWD (Z.$)
1 USD = 361,900000 ZWD
0,002763 USD = 1 ZWD

Кој е тековниот курс за САД долар до Зимбабве долар?

САД долар курсот до Зимбабве долар = 361,90

Конверзија USD во Зимбабве долар

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Зимбабве долар со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USDnan0.000000.000000.000000.00000
EURinf11.184050.761000.00728
GBPinf0.8445610.642710.00615
CADinf1.314051.5559110.00957
JPYinf137.29007162.55878104.478211

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Зимбабве долар (ZWD)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до ZWD калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Зимбабве долар е валута во . Симболот за USD е $. Симболот за ZWD е Z.$. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 18, 2022. Девизниот курс за Зимбабве долар беше последен пат ажуриран на August 18, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија ZWD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Зимбабве долар = 361,90.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.