USD до BWP - САД долар до Боцванан Пула валута конвертор

Нашиот САД долар до Боцванан Пула конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.10.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Боцванан Пула или Боцванан Пула за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Боцванан Пула калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.10.2022 03:26
1 USD ($)
=
13,31554 BWP (P)
1 USD = 13,315543 BWP
0,075100 USD = 1 BWP

Кој е тековниот курс за САД долар до Боцванан Пула?

САД долар курсот до Боцванан Пула = 13,32

Конверзија USD во Боцванан Пула

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Боцванан Пула со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYBWP
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.137200.741740.007050.07650
GBPinf0.8793510.652250.006200.06727
CADinf1.348181.5331510.009500.10314
JPYinf141.91354161.38403105.26330110.85690
BWPinf13.0712714.864659.695520.092111

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Боцванан Пула (BWP)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до BWP калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Боцванан Пула е валута во Боцвана. Симболот за USD е $. Симболот за BWP е P. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на Oktober 01, 2022. Девизниот курс за Боцванан Пула беше последен пат ажуриран на Oktober 01, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BWP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Боцванан Пула = 13,32.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.