USD до UZS - САД долар до Узбекистан Som валута конвертор

Нашиот САД долар до Узбекистан Som конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.08.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од САД долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Узбекистан Som или Узбекистан Som за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

САД долар до Узбекистан Som калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.08.2022 05:42
1 USD ($)
=
10.955,23900 UZS (лв)
1 USD = 10.955,239000 UZS
0,000091 USD = 1 UZS

Кој е тековниот курс за САД долар до Узбекистан Som?

САД долар курсот до Узбекистан Som = 10.955,24

Конверзија USD во Узбекистан Som

Ја избравте изворната валута USD и целната валута Узбекистан Som со количина 1 USD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYUZS
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.185700.762860.007380.00009
GBPinf0.8433810.643380.006220.00008
CADinf1.310861.5542910.009670.00012
JPYinf135.49544160.65718103.3639910.01216
UZSinf11,142.1738913,211.294758,499.9137282.232831

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Земјите кои плаќаат со Узбекистан Som (UZS)

Претворете САД долар во други светски валути


USD до UZS калкулатор на девизниот курс

На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. На Узбекистан Som е валута во Узбекистан. Симболот за USD е $. Симболот за UZS е лв. Стапката на размена за САД долар беше последно ажурирана на August 16, 2022. Девизниот курс за Узбекистан Som беше последен пат ажуриран на August 16, 2022. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија UZS има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс САД долар до Узбекистан Som = 10.955,24.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.